Get Adobe Flash player

Pogoda

Poczta e-mail

Goście na stronie

Odwiedza nas 216 gości oraz 64 użytkowników.

3662689
dzisiaj
wczoraj
w tygodniu
w ub. tygodniu
w miesiącu
w ub. miesiącu
razem
12311
13533
39953
3494613
374568
675657
3662689

Your IP: 54.224.184.33
Server Time: 2017-09-19 15:22:57

Wakacyjne porady, czyli bezpieczne wakacje…

Po raz kolejny korczakowskie mury gościły naszego ulubionego dzielnicowego asp. Tomasza Mazurka, który podzielił się z nami wiedzą związaną z bezpieczeństwem podczas wakacji.
Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na podwórku i dużo podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły! Pamiętajmy więc o tym, że to czy spędzimy ten wolny czas bezpiecznie zależy tylko od nas samych - Zabierzmy w wakacyjnym bagażu "wyobraźnię".
Uczniowie wzięli udział w rozmowie na temat bezpieczeństwa. To bardzo dobra inicjatywa, bo dzieciom tym całkiem małym i tym już prawie „dorosłym” trzeba przypominać i powtarzać o zagrożeniach jakie mogą na nie czyhać. Celem spotkania było uświadomienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
W ciekawy sposób omówiliśmy bezpieczeństwo podczas kąpieli. Wiadomo nie od dziś, że na gorące, upalne dni najlepsza jest chłodna woda. Niestety, bardzo dużo wakacyjnych wypadków ma miejsce właśnie nad wodą. Pierwsza zasada jest najważniejsza: zawsze, ale to ZAWSZE wchodzimy do wody tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Muszą być w pobliżu, żeby reagować w razie, gdyby działo się coś niedobrego. Kąpać się należy tylko w miejscach do tego przeznaczonych, strzeżonych. Tam czuwa ratownik! Jeśli na plaży widzicie czerwoną flagę – oznacza ona zakaz kąpieli. Najwidoczniej morze jest tego dnia niebezpieczne. Biała flaga – wszystko ok, można śmiało pluskać się w wodzie. Nie skaczmy do wody na "główkę", jeśli nie znamy głębokości wody i podłoża. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa. Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie kapoki.
Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi, za przypomnienie o rozwadze i zdrowym rozsądku oraz za wszystkie przestrogi i cenne rady. Wszystkie wspomniane powyżej rady były po to, by nasi uczniowie spędzili wakacje zdrowo, szczęśliwie i bezpiecznie. Czego wszystkim naszym podopiecznym z okazji wakacji serdecznie życzymy.
Przypominamy numery telefonów alarmowych:
997 – Policja (112 – z tel. komórkowych)
998 – Straż Pożarna
999 – Pogotowie