Get Adobe Flash player

Pogoda

Poczta e-mail

Goście na stronie

Odwiedza nas 106 gości oraz 14 użytkowników.

2902606
dzisiaj
wczoraj
w tygodniu
w ub. tygodniu
w miesiącu
w ub. miesiącu
razem
4850
15837
90163
2705578
290142
691996
2902606

Your IP: 54.166.174.48
Server Time: 2017-08-17 07:38:36

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017r. w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Barbara Rogalska, dyrektor placówki zwróciła się do zgromadzonych słowami: „Szanowni Goście, drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!
Oto nadszedł czas zbierania plonów pracy, oto nasze szkolne żniwa! Dla nauczycieli to czas radości, gdy z Waszych świadectw, kochani Uczniowie, uśmiechają się szóstki, piątki czy czwórki.
Dla Was to święto rozkwitających wakacji, na które zasłużyliście sobie – czasami nawet bardzo ciężką – pracą.
Za chwilę wyruszycie na turystyczne szlaki w poszukiwaniu wakacyjnych przygód. Przed Wami dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Zanim jednak wakacyjne plany się urzeczywistnią, wspólnie pożegnamy mijający rok szkolny. Cieszymy się, że w tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością:
Pani Ranata Gaj – Kowalska – radna Powiatu Nakielskiego, rodzice, pracownicy szkoły oraz Wy drodzy uczniowie
W imieniu całej szkolnej społeczności witam Państwa bardzo serdecznie.
Kochani Uczniowie! Za chwilę odbierzecie swoje świadectwa, kolejną przepustkę ku dorosłości. Niespełna dziesięć miesięcy temu witaliśmy pierwszoklasistów. Staliście wtedy w tym samym miejscu, trochę niepewni, zagubieni, ale przez ten rok szkolny nabyliście nowe umiejętności, otworzyliście – z pomocą Waszych wychowawców – wielką skarbnicę mądrości.
Kochani Absolwenci, jeszcze rok temu nie myśleliście, że tak szybko nadejdzie czas pożegnania z naszą szkołą. Macie za sobą bardzo ważny etap nauki – tu uczyliście się pierwszych liter, tu poznawaliście skomplikowaną tabliczkę mnożenia. Dziś swojej pierwszej szkole mówicie „do widzenia”. My, nauczyciele, wierzymy głęboko, że przez kolejne etapy nauki będziecie wykorzystywać wiedzę z tej wielkiej księgi mądrości, którą poznawaliście właśnie w tej szkole. Mamy nadzieję, że z łezką w oku będziecie zawsze wracali do wspomnień ze szkoły podstawowej.
Drodzy Nauczyciele! Żegnamy się dziś na dwa miesiące. Miniony rok szkolny był kolejnym rokiem Waszej wytężonej pracy, każdego dnia z wielką troską i odpowiedzialnością patrzyliście na swoich wychowanków. Zawsze przyświecała Wam myśl o rzetelnej pracy nad wpajaniem naszym uczniom najważniejszych wartości. Za ten trud dziś składam Wam serdeczne podziękowanie.
Drodzy Rodzice! Szczególnie Państwu należą się słowa wdzięczności za wspieranie nas w pracy wychowawczej. Dziękujmy za współpracę, za okazaną życzliwość. Wierzymy, że nadal możemy liczyć na Waszą pomoc. Dziękujemy za czas spędzony z nami, za Państwa zaangażowanie i otwartość na potrzeby szkoły.
Kochani, dobiega końca rok szkolny, rok bardzo trudny. Wszyscy zasłużyliśmy sobie na chwilę wytchnienia.
Dziś mamy doskonałą okazję do podziękowań, szczególnie tym, którzy wspomagają i wspierają pracę naszej szkoły. Dziękuję Radzie Rodziców za wszelkie inicjatywy i pomoc w organizowaniu szkolnych imprez i uroczystości.
Dziękuję przyjaciołom szkoły za okazane serce, za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości, której doświadczaliśmy od Państwa w ciągu całego roku szkolnego.
Dziękuję w sposób szczególny obsłudze i administracji szkoły. Państwa praca jest dla całej naszej społeczności szkolnej niezwykle ważna i potrzebna – dziękuję za solidne i rzetelne wypełnianie wszystkich zadań, nie tylko tych obowiązkowych. Bardzo dziękuję za pomoc w zarządzaniu zastępcy dyrektora szkoły.
Kochani! Już za moment opustoszeją korytarze, szkoła ucichnie, zaś gwarno i tłoczno będzie nad morzem, nad jeziorami i w górach. Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, dużo słońca i radosnych chwil, jednak pamiętajcie, że właściwy odpoczynek to odpoczynek bezpieczny, zadbajcie więc o swoje bezpieczeństwo, szczególnie na drogach i nad wodą. Za dwa miesiące spotkamy się wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Tego Wam i sobie gorąco życzę”.
Po przemówieniu i podziękowaniach dyrektor Barbary Rogalskiej nadszedł czas na wręczenie uczniom wyróżnień, dyplomów i upominków za szczególne zaangażowanie w życie szkoły, udział w konkursach, kołach zainteresowań czy akcjach charytatywnych. Ten dzień był również okazją do pożegnania absolwentów Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także do wyróżnienia uczennic z najwyższą średnią ocen w nauce – Roksany Łakomskiej i Agnieszki Jankiewicz.
Podczas uroczystego apelu grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi wręczyli bukiet kwiatów i upominek pani dyrektor Barbarze Rogalskiej w podziękowaniu za pięcioletnią kadencję, bowiem od września nowym dyrektorem placówki będzie pani Barbara Grodzicka. Życzymy wszystkim cudownych i bezpiecznych wakacji.
Zespół ds. promocji szkoły