Drukuj
Kategoria: Aktualności

Powtórzony sukces sprzed roku…!
Rewelacyjnie spisała się reprezentacja naszej szkoły na kolejnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Nożnej Halowej, które tradycyjnie już odbyły się w Żninie. Chłopacy powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zajęli III miejsce!
W fazie grupowej pokonaliśmy zespoły z Chełmży i Karnowo oraz zremisowaliśmy z gospodarzami turnieju – Żninem. Dzięki tym wynikom zdobyliśmy 7 punktów, co dało nam awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z Grudziądzem. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, o zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne. Te niestety lepiej egzekwowali nasi przeciwnicy i to oni awansowali do finału.

W spotkaniu o III miejsce kolejny raz zmierzyliśmy się z gospodarzami. Podobnie jak w półfinale padł remis. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc seria rzutów karnych, a właściwie aż trzy serie… Pojedynek ten był z pewnością ozdobą całych zawodów i wzbudził na widowni nie małe emocje. W ostatecznym rozrachunku nasi piłkarze okazali się lepsi, i to oni wskoczyli na podium!

Ale to nie koniec :) Opiekunowie wszystkich zespołów jednomyślnie zadecydowali, że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz uczeń: Mateusz Szewczuga! Jego interwencje z pewnością pozwoliły nam na uzyskanie rewelacyjnego wyniku, niemniej brawa należą się wszystkim naszym uczniom, gdyż tego dnia spisywali się na boisku rewelacyjnie, i to nie tylko pod względem sportowym. Gratulacje!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody…

ZSS Kcynia: Szewczuga Mateusz (br), Kalinowski Zbysław, Furtak Patryk (k), Kiełpikowski Patryk, Galos Dominik, Krzykacz Mikołaj, Zientara Marcin, Leszczyński Bartosz.

Opiekunowie: Robert Mazur, Jerzy Napierała.