Dzień Popcornu

Pierwsza odsłona styczniowej innowacji to święto popcornu. Popcorn jest słowem pochodzącym z języka angielskiego. Jest to słowo, które powstało od wyrażenia "popped corn" co oznacza "wystrzelona kukurydza".

Klasyczny popcorn powstaje poprzez prażenie kukurydzy z dodatkiem niewielkiej ilości oleju lub masła. Popcorn słony jest dodatkowo solony.

Współczesny popcorn to produkt pochodzący z Ameryki. Chociaż kukurydzę uprawiano od 10 tysięcy lat na terenie dzisiejszego Meksyku. Pozostałości popcornu odkryto w grobowcach i jaskiniach datowanych na 4 tysiące lat!

Okazuje się, że popcorn jest źródłem między innymi błonnika, przeciwutleniaczy i minerałów, które wspomagają funkcjonowanie organizmu. Ważne jest odpowiednie przygotowanie przekąski (na oleju

słonecznikowym lub oliwie z oliwek). Warto zrezygnować z soli.

Najwięcej popcornu spożywamy w kinie. To właśnie w tym miejscu ta przekąska zyskała na popularności!

 I tak właśnie uczniowie Korczaka świętowały ten dzień. Film i popcorn to idealny zestaw i świetna zabawa.