O obchodach Dnia Edukacji Narodowej w murach naszej szkoły…
„Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Janusz Korczak

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony od 1972 roku (data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku), jest powszechny we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami przez swoich wychowanków. Tego dnia dyrektor Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni pani Barbara Grodzicka złożyła podziękowania wszystkim pracownikom placówki oraz wręczyła nagrody: pani Agnieszce Bembniście, pani Eugenii Berce, panu Szymonowi Cybulskiemu, pani Agnieszce Maciejewskiej, pani Wiesławie Rucińskiej, panu Franciszkowi Rybakowi oraz pani Marii Nowak. Uroczystość uświetnił występ szkolnego koła teatralnego „Perła” pod opieką pani Magdaleny Czuk- Napierały oraz pani Agnieszki Pawlak.

tekst: Ewa Żelechowska