Ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji

Pod koniec roku szkolnego , odbywają się w naszej placówce ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji. Tegoroczne miały miejsce we wtorek 4 czerwca. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, dyrektor szkoły. Wszyscy działali zgodnie z instrukcjami postępowania w przypadku zagrożeń w naszej szkole. Jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP z Szubina i OSP z Kcyni podjęły symulowaną akcję gaśniczą, ewakuowały poszkodowanego ucznia z piętra budynku za pomocą podnośnika pożarniczego, udzieliły poszkodowanemu odpowiedniej pomocy. Funkcjonariusz policji z kcyńskiego komisariatu zabezpieczał wjazd i wyjazd jednostek straży pożarnej na teren budynku, w którym trwała akcja ratowniczo-gaśnicza. Organizatorem ćwiczeń był Starszy Inspektor Bhp w ZSS im. J. Korczaka Alina Polowiec.