Śmiech i zabawa to fajna sprawa
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, słowa naszego patrona zilustrowały celebrowanie w naszej szkole Dnia Dziecka oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Oba wydarzenia bardzo ważne i szczególne, dlatego połączyliśmy je w jedną wielką zabawę. Ten jeden dzień , to dzień bohaterów- naszych uczniów oraz ich rodzin, które wspierają swoje pociechy na każdym kroku.

Spotkanie rozpoczęła pani Kasia Wawrzyniak, która przywitała wszystkich zgromadzonych: rodziców, nauczycieli, absolwentów szkoły oraz uczniów. Następnie głos oddano pani dyrektor Barbarze Grodzickiej, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

W części artystycznej jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej: Daria, Kamil, Zuzia i Weronika, którzy recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz zatańczyli ”Kukułeczkę”. Nadszedł czas na muzykę i panią Agnieszkę Maciejewską, która przygotowała wokalno- instrumentalne show pt. „Wiosna” w wykonaniu: Piotra, Daniela, Klaudii, Mai, Kingi oraz Mariusza. Na zakończenie uczniowie z klas gimnazjum i przysposabiającej do pracy zaprezentowali układ taneczny, a jedna z mam – pani Agnieszka Szymańska - odczytała wiersz własnego autorstwa.

Kolejny przystanek to zabawa z klaunem, mini ścianka fotograficzna, malowanie twarzy. Wszystko uwiecznione w obiektywie pana Szymona Cybulskiego. Zespół ds. wychowania i profilaktyki wraz z panią dyrektor podziękowali rodzicom, którzy podarowali społeczności szkolnej swój czas i zaangażowanie. Zawsze możemy na nich liczyć. Na zakończenie każdy spróbował swojego szczęścia losując fanty. Imprezę zakończył grill oraz słodki poczęstunek.

W tym miejscu chcemy szczególnie podziękować paniom: Agnieszce Pawlak i Annie Banach oraz panom: Jerzemu Napierale oraz Szymonowi Cybulskiemu. To właśnie dzięki nim ten dzień był wyjątkowy i magiczny. Nigdy nie odmawiają nam pomocy i zawsze możemy na nich liczyć.

Kolejne podziękowania kierujemy do wolontariuszek z Zespołu Szkół Technicznych za wsparcie, pomoc i pozytywną energię.

Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki: Aleksandra Banach, Katarzyna Wawrzyniak, Kamila Marosz oraz Robert Mazur zapraszają wszystkich ponownie w przyszłym roku. Nie mówimy do widzenia, a do zobaczenia.