ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH im. JANUSZA KORCZAKA W KCYNI

Dnia 19 listopada 2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i klas PDP rozpoczęli cykl zajęć zawodoznawczych. Dzięki uprzejmości właściciela Restauracji - Hotelu „Ekspresja” w Nakle nad Notecią, pana Szymona Brukwickiego oraz pani Anny Sprengel – Król, młodzież kcyńskiego „Korczaka” miała możliwość uczestniczenia w ciekawej formie zajęć szkolnych.

Z dużym zaangażowaniem oraz chęcią zdobycia wiedzy uczniowie poznali japońską sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach zwaną „carvingiem”. Podczas zajęć p. Ania zapoznała uczniów ze sposobami zdobienia owoców i warzyw, bankietowego układania owoców na potrawach, a także opowiedziała o metodzie naturalnego konserwowania wykonanych prac. Niezwykła atmosfera panująca podczas zajęć przyczyniła się do stworzenia fantastycznych kwiatów z cukinii oraz mandarynek, koszyków z melona i arbuza, a także różnorodnych form warzywnych liści.

Powyższe zajęcia są pierwszymi zajęciami przygotowującymi młodzież Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni do poznawania różnorodnych zawodów, odnajdywania się w codziennej rzeczywistości poszukiwania pracy, a także wychodzenia naprzeciw niepełnosprawnościom.

Koordynatorki i pomysłodawczynie spotkania - p. Agnieszka Bembnista i p. Agnieszka Maciejewska dziękują p. Szymonowi oraz p. Ani za życzliwość, chęć dalszej współpracy i możliwość przeprowadzenia tych inspirujących zajęć.