Świąteczne spotkanie z lekturą w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu

Dnia 11 grudnia 2019 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni uczestniczyła w wycieczce do pięknego i zabytkowego Torunia. Organizatorki przedsięwzięcia, Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska, konsekwentnie realizując metodę lekcji „poza ławką” zaproponowały podopiecznym spotkanie z teatralną wersją ponadczasowej historii Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, ponieważ przedświąteczny czas sprzyja refleksji nad własnym postępowaniem i stosunkiem do drugiego człowieka. Świetnie zrealizowany spektakl przeniósł widzów do czasów dziewiętnastowiecznego Londynu, w którym żył główny bohater historii Ebenezer Scrooge. Jego przemiana ukazała młodym ludziom wartość życzliwości, hojności i dobroduszności. Atutem spektaklu były misternie wykonane lalki, ciekawa scenografia oraz zaskakujące efekty specjalne. Dodatkową atrakcję stanowił Toruński Kiermasz Bożonarodzeniowy na staromiejskim rynku. Zakupione tam bombki i aniołki zapewne ozdobią wigilijne drzewka w domach uczniów. Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa wychowanków w czasie wycieczki i umiejętność kulturalnego zachowania w teatrze.