Jesienny rajd pieszy.
W dniu 23 września 2021 roku w ramach funkcjonowania kółka turystyczno - fotograficznego w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbył się rajd pieszy, którego trasa przebiegała na terenie Nadleśnictwa Szubin, w lasach Leśnictwa Dębogóra i Tupadły. Zorganizowana grupa młodzieży z różnych klas wraz z opiekunami Szymonem Cybulskim, Danielem Olszakiem i Jerzym Napierałom, przeszła pieszo około 17 kilometrów. Trasa rajdu wiodła, głównym szlakiem komunikacyjnym od miejscowości Gromadno do miejscowości Tupadły. W trakcie rajdu młodzież sprzątała las, zbierając zostawione śmieci przez ludzi, którzy korzystając z uroku otaczającej nas przyrody zostawiają je zamiast zabrać ze sobą podczas zbierania grzybów czy leśnej rekreacji. Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Kcyni zbierając śmieci na tym odcinku drogi nazbierały aż 8 dużych worków, które opiekunowie we własnym zakresie dostarczyli do punktu wyznaczonego przez Nadleśnictwo Szubin. Uczestnikom rajdu dziękujemy za wzorową postawę i przyczynienie się do poprawienia estetyki naszego bliskiego otoczenia.