POZNAJEMY LUDZI Z PASJĄ- SPOTKANIE Z RZEŹBIARZEM LUDOWYM

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W RAMACH EDUKACJI REGIONALNEJ

Dnia 16 listopada 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, członkowie koła czytelniczego „Odkrywców Świata” zgłębiali tajniki RZEŹBY podczas spotkania w bibliotece szkolnej z kcyńskim rzeźbiarzem ludowym, panem Piotrem Wolińskim. Pan Piotr przybliżył ciekawostki swojego warsztatu. Pokazał kawałki drewna, z którego rzeźbi, narzędzia, którymi się posługuje oraz swoje dzieła- piękne rzeźby o tematyce ludowej. Zebrani zgodnie przyznali- dobrze znaleźć w sobie pasję i cierpliwość, aby ją rozwinąć. Spotkanie odbyło się w ramach listopadowego planu pracy biblioteki poświęconemu rzeźbie oraz realizacji EDUKACJI REGIONALNEJ w szkole.

Joanna Nadolna- opiekun biblioteki szkolnej