Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, to ważna data w korczakowskich murach. Dzień ten ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Spektrum autyzmu to odmienny od typowego sposób rozwoju i postrzegania otaczającego nas świata. Dotyczy ona wielu obszarów funkcjonowania. Cechuje się nietypowym zachowaniem, trudnościami w komunikacji i relacjach społecznych.

 W piątek 31 marca społeczność naszej placówki pokazała swoje wsparcie i zaangażowanie dla tej szlachetnej inicjatywy. Główne przesłanie święta to budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. I to właśnie ten kolor zagościł w naszych murach. „Korczak” rozumie, akceptuje i wspiera.