Dzień Patrona Janusza Korczaka

Za nami NAJWAŻNIEJSZE ŚWIĘTO w naszej szkole Dzień Patrona Janusza Korczaka połączony z Dniem DZIECKA oraz obchodami Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych 😊😊😊Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Janusza Korczaka. Dlatego co roku spotykamy się wszyscy, aby uczcić jego pamięć i przypomnieć, jak wielkim był człowiekiem. Chcemy, aby dzieci i młodzież znała postać Starego Doktora i odnosiła się do niego zarówno z szacunkiem, jak i z sympatią.
Spotkanie to wyjątkowe, ponieważ łączy trzy ważne wydarzenia , których wspólnym mianownikiem jest dziecko, jego ważność i wyjątkowość, o której tak często mówił Korczak – Patron naszej placówki
….dziecko i jego prawo do zabawy, do spędzania czasu wolnego aktywnie, aby zapobiegać złym nawykom zdrowotnym – i tu pojawia się nieco spóźniony , ale wcale nie gorszy Dzień Dziecka, oraz dziecko niepełnosprawne i jego godność, prawo do inności, aktywności we wszystkich sferach życia, z tym związany jest trzeci powód naszego spotkania Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością.
Mamy nadzieję, że te chwile wspólne spędzone na długo zapiszą się w waszej i naszej pamięci.😊😊😊😊 Po części oficjalnej- złożeniu kwiatów i zniczy pod pomnikiem Patrona oraz przemówieniu Dyrektor szkoły, p. Agnieszki Maciejewskiej odbył się TURNIEJ Wiedzy o Patronie a następnie zabawny z animatorem oraz niesamowite chwile podczas zabaw na dmuchanej zjeżdżalni. Słodki poczęstunek, lody, owoce, popcorn, wata cukrowa i grillowane kiełbaski umiliły czas spotkania. Wszyscy świetnie się bawili rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście 😊😊😊😊 Organizatorzy: Aleksandra Banach, Agnieszka Pawlak, Ewa Żelechowska i Joanna Nadolna 😊😊😊😊