Dbam o przyrodę, ona dba o mnie!
Siła z Natury” – kontynuacja zajęć realizowanych w ramach projektu finansowanego przez POWIAT NAKIELSKI.

W nowym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Szubin panem Jakubem Sokołowskim. Spotkanie to  dotyczyło ochrony przyrody. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o to, co daje nam siłę do życia? Zajęcia prowadzone przez pana Jakuba wzmocniły u uczniów zainteresowanie przyrodą. Z zaangażowaniem brali udział w proponowanych zabawach oraz z wielkim zainteresowaniem poznawali i podziwiali prezentowane eksponaty. Zdobyta i utrwalana wiedza mamy nadzieję, w ich dalszym życiu przełoży się  na dokonywanie świadomych wyborów w zakresie stylu życia. Miłym i niespodziewanym akcentem okazały się upominki promujące Nadleśnictwo Szubin w postaci linijek i kominów, którymi pan Jakub obdarował naszych uczniów.

W niedalekiej przyszłości jesiennej edukacji ciąg dalszy – zajęcia terenowe. Zapraszamy do śledzenia naszych dalszych aktywności.

Magdalena Czuk-Napierała, Szymon Cybulski