Przyszedł październik. Czas ostatnich zbiorów w ogrodzie. Czas pomarańczowej dyni. To właśnie z tym warzywem związane jest kolejne spotkanie w ramach Naszej korczakowskiej innowacji.

Dynia to wielka różnorodność koloru i kształtu. Uśmiechnięta dynia kojarzy się obecnie z beztroską zabawą halloweenową. U nas dynia to doskonały pomysł na wyzwanie kulinarne. Sprawdzi się zarówno na obiad, jak i na deser. Podczas zajęć uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na ich temat. Dowiedzieli się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. W naszej szkolnej kuchni powstały dyniowe bułeczki.

Dyniowe ciekawostki:

Do dyniowatych należą m.in.: arbuzy, melony, kabaczki, cukinie, ogórki i tykwy. W Polsce najchętniej uprawia się dynie o żółto-pomarańczowym miąższu, bogate w drogocenne pestki. Najczęściej spotka się u nas odmianę śródziemnomorskiej dyni olbrzymiej, o owocach ważących nawet powyżej 50 kg.

Dynie zawierają ich stosunkowo dużo: A, B1, B2, C, PP, ponadto składniki mineralne, zwłaszcza fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez oraz mnóstwo beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A. Zapobiega ona krzywicy u dzieci, wzmacnia wzrok, chroni przed nowotworami. Wraz z witaminą E wspaniale wpływa na cerę – utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i zwalcza niszczycielskie wolne rodniki.

Dynia to także pyszne pestki i olej. Pestki dyni są bardzo przydatne w sztuce kulinarnej. Można je dodać do sałatek, ciast i zup. Olej z dyni ma wyjątkowy, głęboki smak i cenne właściwości. Jest świetną alternatywą dla ciężkich, kalorycznych sosów do sałatek.