W dniu św. Andrzeja, sprawdź jaka w miłości nadzieja…

Koniec listopada kojarzy się nam przede wszystkim z andrzejkami. Wróżby czynione w tym dniu przynoszą długo oczekiwane odpowiedzi dotyczące przyszłości. Kim był święty Andrzej? Przede wszystkim jednym z pierwszych powołanych przez Jezusa apostołów – bratem Szymona Piotra. W roku 60 został skazany na męczeńską śmierć przez ukrzyżowanie na krzyżu w kształcie litery X. Tradycja chrześcijańska obrała świętego za patrona rybaków, rzeźników, górników i żeglarzy. Przywoływany był także w modlitwach o dobre małżeństwo.

28 listopada 2017r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów pani Ewy Żelechowskiej, panów Jerzego Napierały i Roberta Mazura odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Karnowie. Muzyczną oprawę zapewnił absolwent naszej szkoły DJ Tomi. W rytmie najnowszych przebojów dzieci i młodzież bawiła się wyśmienicie. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb odsłaniających tajemnice przyszłości, zapewniających spełnienie marzeń czy też charakteryzujących osobowość numerologiczną. Dzięki Radzie Rodziców i umiejętnościom cukierniczym uczniów z klas zawodowych, w chwilach „łapania oddechu”, imprezowicze  delektowali się przepysznymi rogalikami, ciasteczkami oraz ciastem marchewkowym.