Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek
W dniu 10 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Przypominając historię koło teatralne „Perła” przybliżyło całej społeczności szkolnej to wielkie Narodowe Święto. Upamiętniając poezją oraz odpowiednią oprawą muzyczną, starano się uczcić, uhonorować, oddać szacunek Ludziom walczącym o swoją Ojczyznę. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Barbara Grodzicka, która zaprosiła do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez opiekunów koła teatralnego p. Agnieszkę Pawlak, p. Katarzynę Wawrzyniak oraz p. Magdalenę Czuk –Napierała. Nasi uczniowie w wielkim skupieniu obejrzeli i przeżyli tą nietypową lekcję historii, przygotowaną przez swoich kolegów, którzy  od wielu lat starają się zapewnić oprawę artystyczną wszystkich ważnych uroczystości i imprez szkolnych.