Śladami Powstania Wielkopolskiego
Konkurs historyczny „Śladami Powstania Wielkopolskiego”

Powstanie Wielkopolskie to niezwykle ważne wydarzenie w historii naszego kraju i naszego regionu. To zwycięskie powstanie, które powinno być dla nas inspiracją do pokonywania naszych słabości i wytrwałego dążenia do postawionego sobie celu.

Propagowanie wiedzy o bohaterskich postawach Polaków jest naszym obowiązkiem, gdyż ludzie żyją tak długo, jak żyje pamięć o nich.

Dnia 14 marca 2018 roku, uczniowie: Anna Winiaszewska, Krystian Hausz oraz Mateusz Szewczuga reprezentowali naszą placówkę w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy pod hasłem: „Wielkopolska – mój region. Śladami Powstania Wielkopolskiego”, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wągrowcu.

Konkurs składał się z trzech etapów: części pisemnej, prezentacji pracy plastycznej dotyczącej miejsc pamięci w naszym regionie oraz zaprezentowaniem postaci Ignacego Padarewskiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Wągrowca, Żnina oraz Piły.

 Zacięta rywalizacja doprowadziła naszą drużynę na podium.

Z dumą ogłaszamy, że zdobyliśmy I miejsce.

 Opiekun uczniów Barbara Rogalska serdecznie dziękuje uczniom za reprezentowanie Naszej Placówki i gratuluje  wygranej.