"Granie w gry uzależnieniem bywa…"
Uczniowie Naszej szkoły w składzie: Julia Szymańska, Nicole Dulęba oraz Patryk Fackowski wzięli udział 13 marca w IV Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym. Oprócz naszej szkoły i gospodarzy zaproszono również szkoły : z Karnowa, Koronowa, Żnina oraz Bydgoszczy.

Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu związanego poruszającego tematykę bezpieczeństwa, uzależnień, higienicznego trybu życia. Następnie prezentowano scenki, w których uczniowie poprzez różne formy przekazu starali się ukazać zagrożenia płynące ze stronu internetu, używania środków psychoaktywnych, niewłaściwej diety. Ostatnie zadanie związane było z przygotowaniem plakatu profilaktycznego. Nasi reprezentanci za temat przewodni wybrali sobie uzależnienie od komputera i internetu.

 

Dodatkowe punkty zawodnicy mogli zdobyć, odpowiadając na pytania od policjanta, które pozwoliły sprawdzić wiedzę uczniów na temat przepisów prawnych dotyczących nieletnich, ruchu drogowego, cyberprzemocy.

Przedstawiany werdykt jury:

I miejsce- ZSS w Koronowie

II miejsce – ZSS w Bydgoszczy

III miejsce-ZSS w Kcyni

IV miejsce – ZSS w Żninie

V miejsce – ZSS w Karnowie

VI miejsce- ZSS w Szubinie

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i serdeczną atmosferę.

Opiekunowie: Katarzyna Wawrzyniak oraz Aleksandra Banach serdecznie dziękują uczniom za reprezentowanie Naszej Szkoły oraz zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania.