2018 05 10 zbiorka

Do dnia 20 maja 2018 roku w naszej szkole trwa Wielka Zbiórka Książek. Zbiórka ta realizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org i ma na celu wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych, przebywających w szpitalach.

Fundacja Zaczytani.org promuje ideę czytelnictwa oraz realizuje działania, mające na celu edukację społeczną. Dzięki społecznemu zaangażowaniu co roku otwiera kolejne biblioteki na oddziałach szpitalnych, ale poza tym szkoli wolontariuszy do podejmowania działań w ramach biblioterapii, organizuje wydarzenia czytelnicze, tworzy tzw. Zaczytane Ławki. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.zaczytani.org.

Książki zebrane w trakcie zbiórki przekazane zostaną na oddziały szpitalne w całej Polsce, gdzie trafią do pacjentów w różnym wieku. Publikacje przekazane na zbiórkę powinny być w bardzo dobrym stanie - oddajmy taką książkę, jaką chcielibyśmy podarować bliskiemu w czasie choroby. Ważne jest również, aby książki wydane były po 2000 roku.

Książki przekazać można bezpośrednio do p. Katarzyny Wawrzyniak lub złożyć w specjalnym kartonie znajdującym się w naszej bibliotece.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.