Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Dnia 12 czerwca br. w naszej placówce odbyły się uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Święto dzieci jest wydarzeniem, które powinno być przepełnione radością, uśmiechem i dziecięcą beztroską. W myśl tej idei Zespół do spraw Wychowania i Profilaktyki przygotował szereg atrakcji dla całej społeczności szkolnej, by uczcić ten wyjątkowy dzień.

Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zostali podzieleni na cztery zespoły, które rywalizowały w konkurencjach sportowych i różnych grach dydaktycznych o charakterze profilaktycznym. Zwyciężyła drużyna „Różowych”. Przygotowano również szereg atrakcji, wśród których dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy.

W trakcie trwania uroczystości uczniowie klas o profilu kucharz, cukiernik raczyli nas wiosennymi kanapkami, pysznymi ciastami i grillowaną kiełbaską.

Na koniec każdy z uczestników wziął udział w loterii fantowej.

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni za poświęcony czas i zaangażowanie.