wycieczka
Dnia 08.10.2018, z inicjatywy nauczycieli ZSS w Kcyni p. Agnieszki Bembnisty i p. Agnieszki Maciejewskiej, z udziałem p. Władysława Gajewskiego (inspektora ds. rozwoju przedsiębiorczości z Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią ), uczniowie klas zawodowych mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowo - kulinarnych podczas „pierwszych praktyk poza szkołą”.

Wychowankowie naszej szkoły pod czujnym okiem szefa kuchni przygotowali popularną i lubianą potrawę kuchni włoskiej – pizzę. Oprócz samodzielnego przygotowania składników, wyrabiania ciasta, komponowania sosu, a także poznania tajników pracy w kuchni, uczniowie poznali zasady prowadzenia restauracji. Zwieńczeniem pobytu była degustacja przygotowanych potraw oraz pokaz wykorzystania ciekłego azotu w gastronomii.

Dziękujemy właścicielowi Hotelu – Restauracji „SAGA” panu Zbigniewowi Babińskiemu oraz pracownikom za wyjątkową gościnność i przeprowadzenie ciekawej formy zajęć edukacyjnych.