Co słychać u pierwszaków?
,,Bądź zdrów!’’ ,, Pomóż mi…”

Zgadnijcie kto to powiedział? To nasze kochane pierwszaki Daria i Kamil.

Ale na początku nie było tak łatwo…. Daria i Kamil bardzo się denerwowali przychodząc do naszej szkoły.. Bali się wszystkiego co nowe : budynku, kolegów, nauczycieli.

Dziś jest już inaczej 😊. W klasie spotkali Zuzię i Weronikę, które są bardzo wyrozumiałe i cierpliwie pomagają zaaklimatyzować się maluchom w nowym dla nich środowisku.

Dziś klasa I i III to najfajniejsza klasa w szkole bez której nie wyobrażamy sobie życia. W klasie jest wesoło, ale praca wre. Wszyscy chętnie wykonują swoje zadania. Każdy chce być dyżurnym: wieszać plan dnia, zmieniać kalendarz pogody, aktualizować datę. Na zajęciach wszyscy chętnie piszą na tablicy i liczą na liczydle.. Daria już potrafi czytać i liczyć w pamięci, a Kamil zna literki i pięknie liczy na patyczkach… Ale… najbardziej cieszy ich przerwa śniadaniowai …. terapia sensoryczna z panem Robertem, gdzie można się kulać, biegać, skakać…. Na ,, Dzień Nauczyciela” wszystkie dzieci z oddziału I-III przygotowały laurki i osobiście wręczyły nauczycielom. Przed 1 Listopada pierwszaki odwiedziły cmentarze i zapaliły znicze na grobach pomordowanych osób w czasie wojny i na grobie słynnego Polaka Jana Czochralskiego. Na uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości wszyscy recytowali wiersz, a na Wigilii Szkolnej śpiewali piosenkę i tańczyli .Teraz już zaczynają przygotowania do ,, Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” i ,,Dnia Mamy’’. Mają nadzieję, że w szkole będzie im coraz lepiej i będą odnosić coraz więcej sukcesów.

My wszyscy : uczniowie i nauczyciele jesteśmy tego pewni i będziemy im kibicować z całego serca, bo są tego warci . Prawda?