Rajd pieszy - Szlakami Niepodległej
W czwartek 28 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym w tym roku zimowym rajdzie pieszym „Szlakami Niepodległej”. W czasie prawie 5-godzinnej wędrówki uczniowie, pod opieką nauczycieli: Pana Jerzego Napierały i Daniela Olszaka, przeszli pieszo ponad 15 kilometrową trasę z Gromadna lasami do Dębogórzyna i dalej przez Tupadły do Kcyni. Po drodze uczniowie poznawali zwyczaje zwierząt żyjących w okolicznych lasach oraz uczyli się rozpoznawać pozostawione przez nie tropy. Ciekawostką wycieczki były odwiedziny przy głazie narzutowym w gromadzkim lesie, który stanowi widoczną pozostałość ostatniej epoki lodowcowej na naszych terenach. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, dobrego humoru i radości z przepięknej, słonecznej pogody, która towarzyszyła uczestnikom pieszego wypadu przez cały dzień. Rajd pieszy zorganizowany został przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Kierownikiem wyprawy był Pan Szymon Cybulski.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczniowie biorący udział w wycieczce świetnie sprostali wymaganiom kondycyjnym wędrówki a atmosfera panująca w jej czasie zachęciła ich do deklaracji udziału w kolejnych tego typu imprezach szkolnych.