Filmowa przygoda
Dnia 13 marca 2019r. grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w wycieczce do Cinema City w Bydgoszczy.

O godz 7:40 zebraliśmy się w szkole, aby całą grupą wyruszyć na PKS. Drogę z Kcyni do Bydgoszczy przebyliśmy autobusem. Do centrum handlowego Focus Park dotarliśmy bez przeszkód około 9:30. Następnie kupiliśmy bilety na seans ,, Mia i biały lew " oraz popcorn i colę. Udaliśmy się do sali nr 9 na film. Wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni. Film opowiadał o niezwykłej przyjaźni nastolatki imieniem Mia z białym lwem Charlie. Poruszał też problem okrutnych polowań na dzikie zwierzęta, szczególnie lwy. Akcja filmu toczyła się w Afryce. ,,Mia i biały lew" to wzruszająca i pouczająca historia. Przesłaniem filmu jest walka w obronie zwierząt i pomoc im. Po zakończonym seansie, pełni wrażeń, udaliśmy się do McDonalda, tradycyjnie zjeść hamburgera i frytki. Drogę powrotną do szkoły przebyliśmy również autobusem. Do Kcyni dotarliśmy o godz.14:45.

W wycieczce brali udział następujący uczniowie: Krystian Hausz, Nicola Dulęba, Mikołaj Nuszkiewicz, Martyna Hausz, Paweł Kaźmierczak, Julia Szymańska, Anna Winiaszewska, oraz najmłodsze uczennice z klasy III, Zuzanna Langowska i Weronika Volmuller.

Organizotorkami i opiekunkami naszej ,, filmowej wyprawy" były wychowawczyni Pani Joanna Nadolna i Pani Ewa Żelechowska- nasze polonistki.

Wycieczka nam się podobała. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy. Dziękujemy naszym Paniom nauczycielkom za sympatycznie i kulturalnie spędzony czas.

Sprawozdanie zredagowała Anna Winiaszewska z klasy III Gimnazjum