„Taki piękny czas, gdy wiosna jest wokół nas”

W dniu 27 marca 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie pn: „Taki piękny czas, gdy wiosna jest wokół nas”.
Zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkanocne, to wspaniała okazja, by wspólnie i własnoręcznie przygotować ozdoby, które niewątpliwie będą upiększały stoły podczas świątecznych posiłków i rodzinnych spotkań.
Zaproszonych rodziców i uczniów powitała Pani dyrektor szkoły Barbara Grodzicka.
Następnie rodzice mieli przyjemność zapoznać się z pracami uczniów, które zostały wcześniej wykonane na różnych zajęciach. Z pewnością stały się one inspiracją do wykorzystania podczas tego integracyjnego spotkania.
Organizatorzy zaproponowali wykonanie ozdobnych palm, koszyczków, jajek i kurek. Pani Łucja Tyll omówiła i przedstawiła sposoby i techniki pracy, czyli jak z różnych materiałów i elementów dekoracyjnych „wyczarować” kolorowe ozdoby wielkanocne.
Jak się okazało rodzice wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Z zielonych gałązek bukszpanu, wstążek, cekinów, koralików, palemek, tasiemek, powstały niepowtarzalne w swoim rodzaju, przepiękne stroiki, motywy i kompozycje.
Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez naszych cukierników, uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką Pani Agnieszki Pawlak, za który serdecznie dziękujemy.
Na koniec spotkania organizatorzy Łucja Tyll, Agnieszka Maciejewska i Elżbieta Kalka wręczyli zaproszonym rodzicom podziękowania, życząc zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy.