CZAS POMYŚLEĆ O BEZPIECZNYCH WAKACJACH...

Czas płynie nieubłaganie i choć trudno w to uwierzyć wielkimi krokami zmierzamy do upragnionych przez wielu wakacji. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów w tym letnim okresie, zespół ds. profilaktyki i wychowania zorganizował spotkanie z panią Patrycją Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią, a jego tematem były właśnie "Bezpieczne wakacje". W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i przysposabiających do pracy. Prowadząca bardzo szczegółowo omówiła zasady bezpiecznego zachowania w trakcie wakacji, poruszając kwestie związane zarówno z wypoczynkiem w lesie, nad zbiornikami wodnymi, w górach, jak i postępowaniem w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych (np. burzy). Udzieliła również odpowiedzi na pytania uczestników. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani odblaskami, zwiększającymi ich bezpieczeństwo w trakcie poruszania się, szczególnie po zmroku.

Składamy serdeczne podziękowania za cały cykl zajęć przeprowadzonych przez panią Patrycję Machoń i liczymy na kolejne zajęcia w przyszłym roku szkolny.

Zespół ds. profilaktyki i wychowania