Wieczór z wilkami!

Kolejne niesamowite spotkanie z człowiekiem ciekawym, doświadczonym przyrodnikiem, członkiem Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", panem Markiem Maćkowiakiem odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni. Realizacja projektu na zajęcia pozalekcyjne finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przynosi uczniom naszej szkoły możliwość poznania fascynujących osób. Spotkania i warsztaty dostarczają wiedzy i emocji, uczą szacunku i życiowej mądrości, kształtują światopogląd młodych ludzi w oparciu o ekologię i etykę. Chętny udział w spotkaniach, dużo pytań ze strony młodych ludzi to znak, że złapali bakcyla. Zafascynowani opowieściami o przygodach leśnych pana Marka poprosili o możliwość poznania lasu nocą. Czego chcieć więcej, cel osiągnięty…. młodzi ludzie chcą odkrywać las, poznawać przyrodę i być mądrymi przedstawicielami swojego gatunku.