BEZPIECZNE WAKACJE
W słoneczny poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., korczakowskie mury gościły sierż. szt. Marcina Pacałę z Komisariatu Policji w Kcyni, który przybliżył naszym uczniom temat bezpiecznych wakacji, na które wszyscy czekamy z ogromną niecierpliwością.
W trakcie spotkania dzieci poznały zasady jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Uczniowie wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz bezpiecznie spędzać czas wolny na placu zabaw, podwórku, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.
Funkcjonariusz policji zwrócił uwagę uczniów na zachowanie wzmożonej czujności w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to, czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także wspólnie z jednym z naszych uczniów - Pawłem Kaźmierczakiem zaprezentował wszystkim obecnym postawę, jaką należy przyjąć, kiedy zwierzę atakuje.
Uświadomił dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych sytuacji.
Każdy lubi relaks na łonie przyrody, wycieczki rowerowe czy kąpiele w jeziorze czy morzu. Życzymy, aby ich wypoczynek wakacyjny był słoneczny, radosny a przede wszystkim bezpieczny.
Uczniowie oraz członkowie Zespół ds. wychowania i profilaktyki działający w naszej szkole serdecznie dziękują Panu sierżantowi Marcinowi Pacała za poświęcony czas i udzielenie wielu cennych rad.