"Korczak dzieciom" - literackie spotkanie z twórczością Janusza Korczaka

26 września 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni w ramach realizacji projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Ocalić od zapomnienia…”, finansowanego przez Powiat Nakielski, odbyło się literackie spotkanie z twórczością Janusza Korczaka. Powszechnie wiadomo, że Stary Doktor był autorem wielu znanych książek dla dzieci i młodzieży, utrzymanych w konwencji baśniowej, takich jak Król Maciuś Pierwszy, Bankructwo małego Dżeka czy Kajtuś Czarodziej. To właśnie ich fragmenty poznali uczniowie i na tej podstawie, uruchamiając własną wyobraźnię, wykonali przepiękne projekty okładek. Autorki i koordynatorki inicjatywy panie Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację zadań projektowych.