Razem na Święta
Wolontariusze Korczakowskiego szkolnego samorządu we współpracy z uczniami, nauczycielami, opiekunami oraz pedagogiem szkolnym zaangażowali się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, której idea polegała na pomocy innym, kształtowaniu wspólnoty i odpowiedzialności za drugą osobę. Adresatami działań były osoby starsze, samotne i potrzebujące.

Jak wiadomo święta kojarzą się wszystkim z czasem, który spędzamy wspólnie z najbliższymi. Jednak są osoby w naszym lokalnym środowisku, którzy potrzebują wsparcia. Nasi wolontariusze wpadli na pomysł, by odwiedzić seniorów i podarować im coś co sami stworzyli. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia upiekli tradycyjne wyroby świąteczne w postaci pierników oraz babeczek. Klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy wykonali ozdobę - świątecznego krasnala, a uczniowie Szkoły Podstawowej zredagowali życzenia, które trafiły na kartę świąteczną.

Wolontariat samorządu szkolnego podjął się przekazania seniorom upominków i świątecznych życzeń wraz z opłatkiem od całej społeczności Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

Idea ta spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem oraz wzruszeniem ze strony seniorów. Opiekunowie oraz pedagog szkolny są dumni z postawy oraz chęci niesienia bezinteresownej pomocy przez naszych uczniów.