W zimowy czas

Dnia 19 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe dla społeczności szkolnej. Uczniowie szkolnego koła teatralnego „Perła” pod opieką pań Magdaleny Czuk – Napierała, Agnieszki Pawlak oraz Aleksandry Banach przygotowali tradycyjne Jasełka. Bogato zastawiony stół to efekt pracy uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz uprzejmości i ofiarności rodziców. Spotkanie się w jednym miejscu rodziców, nauczycieli i uczniów, to okazja do stworzenia rodzinnej, ciepłej i przepełnionej serdecznością atmosfery.

Ogromną niespodzianką było pojawianie się wyjątkowego gościa – Gwiazdora, który znalazł wolną chwilę i obdarował uczniów słodkimi upominkami oraz z uśmiechem pozował do wspólnych zdjęć. Nie mógł zostać długo, bo jak wiadomo musi odwiedzić miliony dzieci.

 

Podczas wspólnego kolędowania, rozstrzygnięto szkolne konkursy: „ Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy” oraz „ Choinki jedynki”, które w naszej szkole są już tradycją, organizatorki Panie Łucja Tyll oraz Elżbieta Kalka wręczyły laureatom dyplomy oraz nagrody. Następnie przyszła kolej na inicjatywę Szkolnego Samorządu, który był pomysłodawcą „Konkursu na gazetkę klasową z okazji Świąt Bożego Narodzenia”. Każda klasa biorąca udział otrzymała słodkie nagrody. Kolejną stałą tradycją jest „Szkolna Paczka Świąteczna”, jest to akcja nauczycieli oraz pracowników administracji, którzy co rok tworzą prezent dla jednego z uczniów naszej placówki. W tym roku prezent otrzymał Krystian Hausz.

Szkolna wigilia to czas, kiedy rodzice, uczniowie oraz nauczyciele mogą spędzić ze sobą kilka chwil, usiąść wspólnie i porozmawiać. To okazja, by rodzicie mogli z dumą podziwiać swoje pociechy, które z dużym zaangażowaniem przygotowywali oprawę tego wyjątkowego dnia. To czas kiedy wszyscy wspólnie tworzymy nowe wspomnienia, naszą szkolną tradycję bycia razem.