Zdrowy styl życia.
Dnia 22 stycznia 2020 r. w korczakowskich murach kolejny raz gościliśmy Panią Patrycję Machoń - pracownika Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią, która poszerzyła naszą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Każde spotkanie o charakterze profilaktycznym cieszy się zainteresowaniem. Są to zajęcia na których nie tylko słuchamy, ale również zadajemy mnóstwo pytań, na które nasz gość zawsze wyczerpująco odpowiada.

Pojęcie zdrowy styl życia obecnie to hasło, które towarzyszy nam na co dzień. Mamy z nim do czynienia praktycznie wszędzie: w mediach, w prasie, swoim zdrowym trybem życia zasypują nas celebryci. Zapanowała moda na zdrowie. Podczas spotkania przypomniano, że styl życia każdego człowieka w dużym stopniu determinuje jego zdrowie. Zdrowy styl życia polega przede wszystkim na zdrowym sposobie odżywiania. Zdrowa dieta to przede wszystkim dostarczanie organizmowi w odpowiednich ilościach składników odżywczych (białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne). Kolejny element to aktywność ruchowa (spacery, rolki, bieganie). Nie musisz być fanem sportu, żeby żyć zdrowo. Ruch zapewnia nam sprawność, więc powinniśmy dbać o właściwą ilość codziennego wysiłku i ćwiczeń. Nie możemy zapomnieć o nawadnianiu organizmu oraz o tym, że wyspany uczeń to dobrze zregenerowany organizm. Spotkanie podpowiedziało nam co możemy dodać lub zmodyfikować, by nasz organizm miał siłę i energię potrzebną każdego dnia.

Zespół ds. wychowania i profilaktyki serdecznie dziękuje Pani Patrycji za poświęcony czas i cenne informacje, które z pewnością zastosujemy w naszym codziennym grafiku.