Wycieczka do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu
Dnia 24 września 2020r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni wraz z opiekunami, zachowując reżim sanitarny z powodu COVID-19, wybrała się na wycieczkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.”, finansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE W NAKLE NAD NOTECIĄ.  W drodze zatrzymaliśmy się pod Toruniem, w miejscu upamiętniającym kapelana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszkę (jego uprowadzenie, męczenie i zamordowanie). W Toruniu uczniowie zwiedzili Sanktuarium: ołtarz - replikę prywatnej kaplicy papieża Jana Pawła II w Watykanie z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (podpisanym przez św. Jana Pawła II), z relikwią - ampułką z jego krwią,  Kaplicę Pamięci o Sprawiedliwych.  Zobaczyli też pomnik papieża Jana Pawła II, stałą wystawę poświęconą jego pielgrzymkom do Polski oraz wystawę dwustronną „Wielcy ludzie o Bogu”. Uczestnicy wycieczki wzięli udział we mszy świętej koncelebrowanej w Sanktuarium. Pod koniec pobytu w Toruniu zjedli pyszny obiad.

Następnym etapem projektu będą warsztaty plastyczne na terenie szkoły, pn. „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”.

Autorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec dziękują uczniom za wzorowe zachowanie w czasie podróży i pobytu w Sanktuarium, a także sumienne przestrzeganie zasad sanitarnych.

Tekst:  Alina Polowiec
Zdjęcia:  Kamila Marosz, Alina Polowiec