Polska to mój kraj
Dnia 8 listopada br. w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości wychowankowie „Domu Św. Mikołaja” uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pn. ,,Polska to mój kraj”. Spotkanie rozpoczęto wspólnym czytaniem wiersza ,,Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy oraz wysłuchaniem Mazurka Dąbrowskiego. Inspiracją aktywności dzieci i młodzieży była mapa Polski z umieszczonym wielkim napisem. Puste kontury liter stanowiły miejsce do wyrażenia tego, co kojarzy się uczestnikom z naszym krajem. Wpisywano nazwiska wielkich Polaków, którzy są dumą naszej ojczyzny, umieszczano symbole narodowe, ilustracje. Pozostała część mapy wypełniona została dowolnie wybranymi przez uczestników obrazkami, wśród których nie zabrakło patrona naszej szkoły. Wszystkie działania uczniów pokazały, że Polska kraj, gdzie są lasy , łąki, kwiaty pachnące i nasz rodzinny dom.

Była to pierwsza lekcja biblioteczna w tym roku szkolnym zorganizowana przez panią Łucja Tyll.

tekst: Łucja Tyll