„Szukając Drogi!” zajęcia pozalekcyjne w Korczaku

W miesiącu marcu rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni realizację kolejnego już projektu na zajęcia pozalekcyjne, finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Tym razem celem projektu jest poszukiwanie drogi do odkrycia różnorodnych metod efektywnej komunikacji. „Szukając drogi” to cykl spotkań o charakterze terapeutycznym, które poprzez zabawową formę opartą na stymulacji zmysłów, mają rozwinąć u najmłodszych naszych uczniów otwartą postawę komunikacyjną. W pierwszym miesiącu skupiliśmy się na stymulacji zmysłu słuchu. Hasłem przewodnim miesiąca było „Słyszę, więc reaguje”. Uczniowie bawili się wykorzystując różnorodne pomoce dźwiękowe, rozpoznawali i różnicowali dźwięki. Samodzielnie wykonali własne instrumenty muzyczne. Dzięki uprzejmości pani Mileny Kurdelskiej, która odwiedziła naszych uczniów z gitarą, bębnem i innymi instrumentami, odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe. Poprzez taką formę zajęć nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję do jeszcze większej integracji w grupie, aktywnie włączali się w proponowane formy działań, a odnosząc sukcesy wzmacniali poczucie własnej wartości.