III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy_Profilaktycznej
Dnia 21 maja 2018 r. reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni wzięła udział w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Profilaktycznej połączonym z II Międzyszkolną Olimpiadą Zdrowia „ W zdrowym ciele – zdrowy duch” w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 3 w Bydgoszczy. Impreza adresowana była do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, powyżej 13 roku życia, ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych z województwa kujawsko – pomorskiego. Turniej rozpoczął konkurs z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji (papierosów, e-papierosów, narkotyków, dopalaczy, alkoholu), sprawdzający wiedzę oraz uświadamiający zagrożenia płynące z uzależnień.

 

Uczniowie rozwiązywali szereg zadań (obszerny i trudny test wiedzy , układanki, puzzle, zdaniowe rozsypanki, ilustrację tematyczną), zaprezentowali wymyśloną etiudę – antyreklamę o używkach, przedstawili wykonaną wcześniej ulotkę profilaktyczną. Drugą część zmagań stanowiła olimpiada sportowa. Uczniowie dzielnie rywalizowali w konkurencjach: pchnięcie kulą, strzelanie z łuku, rowerowa przygoda, StrongMan, HardSlalom, strażak. Konkurs przebiegł w przemiłej atmosferze oraz przy poczęstunku z owoców, bakalii, dietetycznych kanapek, energetycznych batonów i zdrowych napojów. Nasza drużyna w składzie: Damian Michaś, Krystian Hausz i Kacper Dahlke zajęła III miejsce. Chłopcy wykazali się szeroką wiedzą profilaktyczną, dobrą kondycją i wysokim poziomem sprawności fizycznej. Ich zgrany zespół godnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentował naszą szkołę.

Drużynę przygotowały: Alina Polowiec (turniej wiedzy) i Kamila Marosz (olimpiada sportowa). Opiekę nad uczniami sprawowały: Alina Polowiec i Agnieszka Pawlak.

Materiał i zdjęcia: Alina Polowiec