Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 7 maja br. w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie pod kierunkiem pań: Magdaleny Czuk- Napierały, Agnieszki Pawlak, Katarzyny Wawrzyniak oraz Barbary Rogalskiej zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła cenną lekcję historii. Uczniowie popisali się swoim kunsztem recytatorskim oraz aktorskim.

Nasi aktorzy przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii Naszej Ojczyzny. Ta lekcja historii przybliżyła jakże wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Dzięki temu pozostali uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o tak ważne wydarzenie.

 

Aktorzy nawiązali również do Święta flagi, zwracając uwagę na poszanowanie naszych symboli narodowych.

Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w interesujący sposób przedstawiał wydarzenia historyczne oraz te związane z teraźniejszością. Przeniósł nas w minione wieki…

Serdeczne podziękowania składamy naszym wspaniałym aktorom: Agnieszce Jankiewicz, Malwinie Jędrzyńskiej, Weronice Vollmuller, Zuzannie Langowskiej, Krystianowi Hausz, Dominikowi Furmaniakowi, Damianowi Michaś, Patrykowi Fackowskiemu, Bartoszowi Leszczyńskiemi.