Z wizytą w Przedszkolu
Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Każde dziecko ma potrzebę wyrażania siebie, swoich przeżyć, dlatego jego wewnętrzny świat powinien mieć możliwość uzewnętrznienia, między innymi poprzez ekspresję plastyczną.

Nasi uczniowie 10 maja 2018 r. koleiny raz wybrali się z wizytą do Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej by wspólnie z grupą „Pszczółek” spędzić twórczo czas wykonując prace plastyczne. Motywem przewodnim spotkania były kompozycje tworzone metodą origamii płaskiego. Maluchy przy pomocy starszych kolegów wykonały pszczółki i kwiaty. Jak zwykle podczas pracy można było mile porozmawiać ze sobą. Na przywitanie dzieci otrzymały od Zespołu Szkół Specjalnych mały upominek, przedstawiający logo grupy- pszczółkę.

Na zakończenie spotkania gospodarze uraczyli Nas słodkim poczęstunkiem. Opiekunowie wraz z uczniami dziękują Pani Katarzynie Cybulskiej za zaproszenie i mile spędzony czas. Panie Ola i Aga dziękują uczniom za zaangażowanie i udział w spotkaniu.