Finisaż Agnieszki Jankiewicz
Dnia 11 września 2018 r. w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbył się finisaż wystawy naszej absolwentki – Agnieszki Jankiewicz. Przybyłych na finisaż przywitał p. Mirosław Rzeszowski – dyrektor biblioteki. Zaprezentowane prace techniką Iris Folding można było oglądać w galerii ,, Na Piętrze” szubińskiej biblioteki podczas wakacji szkolnych.

,, Uroczysty finisaż jest okazją , by podziękować i pogratulować Agnieszce bogatej kolekcji obrazów o różnorodnej tematyce” – powiedział Rzeszowski . Tak ciekawa wystawa przekonuje odbiorców, że można tworzyć, rozwijać swoje zainteresowania, rozbudzać indywidualne zdolności twórcze.

Następnie dyrektor szkoły p. Barbara Grodzicka podziękowała Agnieszce za to, że przez cały czas kontynuowania nauki w Zespole Szkół Specjalnych cała społeczność szkolna mogła obserwować jej przygodę z tą trudną techniką, widzieć jej zaangażowanie, wrażliwość na piękno.

Uczestnicy z zaciekawieniem oglądali prace Agnieszki, które dzięki dobrej współpracy naszej szkoły z biblioteką mogły być wystawione nie tylko w klasach naszej szkoły, ale również w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie.

To dobry krok w kierunku promowania Agnieszki- powiedziała dyrektor korczakowskiej szkoły.

Koordynator wystawy Łucja Tyll.