„Szukając drogi” – ZSS w Kcyni kończy zajęcia finansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

W ramach prowadzonego projektu zajęć pozalekcyjnych pn: „Szukając drogi” odbyły się ostatnie już działania, zgodnie z zaplanowanym i przewidzianym harmonogramem obejmującym cykl spotkań o charakterze terapeutycznym opartym na zabawowej formie polisensorycznego sposobu kształcenia umysłu i świadomości.
To przedostatnie miało miejsce pod koniec roku szkolnego w miesiącu czerwcu i przebiegało pod nazwą „dotykam więc jestem”.
Były to zajęcia grupowe rozwijające funkcje poznawcze, a konkretnie odnosiły się do zmysłu dotyku. W ramach tych zajęć uczniowie zapoznawali się z różnorodnymi fakturami. Nadrzędnym celem było stymulowanie i reagowanie na bodźce oraz określanie doznań czuciowych. Ciekawym wydarzeniem okazało się spotkanie z rzeźbiarzem ludowym, który opowiadając o swoich pracach pokazywał jednocześnie jak dawniej wykorzystywano drewno jako surowiec do wyrobu różnych przedmiotów. Następnie uczniowie spotkali się z animatorem z GCKiB w Kcyni. Zajęcia twórcze w tym dniu dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń. Mogli oni zapoznać się z kilkoma technikami, a następnie samodzielnie wykonać kolorowe kwiaty, wianki, pałuckie rózgi z bibuły, wstążek i ziół.

 

Wrzesień to miesiąc, w którym miało miejsce spotkanie z zaproszonymi partnerami z Klubu „Aktywny senior” oraz przygotowanie wspólnego dania, a w tym przede wszystkim odkrywanie tajników kulinarnych rozwijających zmysł smaku i węchu. Wśród darów jesieni królowały warzywa i owoce o różnorodnych kształtach, kolorach i walorach smakowych. Pod koniec zajęć powstały wspaniałe potrawy, które nie tylko wszystkim bardzo smakowały, ale stanowiły prawdziwe arcydzieła w postaci palm, jeżyków, biedronek i wielu jeszcze innych zwierzątek.

Pod koniec września odbyły się zajęcia podsumowujące, a w nich między innymi przygotowanie gazetki zawierającej informacje o przebiegu zajęć, a także podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.