Uczniowie Korczaka z wizytą w Komisariacie Policji w Kcyni
Dnia  4 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Komisariat Policji w Kcyni. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów w jednostce. Zwiedzający zobaczyli sprzęt jakim dysponuje policja. Największą atrakcją dla uczniów był   radiowóz policyjny, do którego uczniowie mogli wsiąść i przez chwilę poczuć się jak policjanci. Dzielnicowy st. asp. Tomasz Mazurek  w trakcie wizyty rozmawiał również z dziećmi na temat tego, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i ze szkoły. Mundurowy przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy w szkole, w domu oraz na podwórku. Rozmawiano również o tym, w jaki sposób zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia oraz do kogo można zwrócić się o pomoc. Wspomniano również o pracy policjantów - aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Opiekunowie oraz uczniowie Serdecznie Dziękują za poświęcony czas, cenne porady i wskazówki związane z bezpieczeństwem.

Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych i zostało zorganizowane przez Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki .