Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 7 maja br. w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dyrektor szkoły – pani Barbara Grodzicka przywitała nas słowami, które padły podczas uchwalania Konstytucji 3 Maja. Zwróciła szczególną uwagę na ważność tego święta. Podkreśliła, że konstytucja to najważniejszy dokument w państwie, który zawiera prawa i obowiązki obywateli, określa jego ustrój. Dodała, iż zapisane w konstytucji ustawy były bardzo nowoczesne i dawały nadzieję na wzmocnienie państwa polskiego.

 

Następnie nasi aktorzy ze szkolnego teatru „Perła”: Anna Winiaszewska, Julia Szymańska, Agata Dobosz, Patryk Fackowski, Dominik Furmaniak, Mariusz Winiaszewski przenieśli nas do czasów w których aby ratować kraj, król Stanisław August Poniatowski z grupą patriotów przyczynili się do uchwalenia konstytucji. Całą uroczystość poprowadził Krystian Hausz. Uczniowie wystąpili pod czujnym okiem swoich opiekunów, pań: Magdaleny Czuk – Napierały, Agnieszki Pawlak, Katarzyny Wawrzyniak i Barbary Rogalskiej.

Zaprezentowane przedstawienie dało nam odpowiedź na pytanie:, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Zachęciło nas do refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Zwróciło naszą uwagę na fakt, iż naród, który nie zna swojej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości.