DSC00451

W ramach projektu "Wilczym tropem! Nie taki wilk straszny jak go malują" finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, odbyło się spotkanie z psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą systemowym panią Małgorzatą Kulczyńską - Maciejewską. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz koordynatorzy projektu. Warsztaty pod nazwą „Kontakt z naturą jako źródło siły psychicznej dla dzieci i młodzieży” wzbudziły u uczniów uczestniczących w zajęciach bardzo duże emocje. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali pani Małgorzaty i jej opowieści o doświadczeniach, jakie miała tropiąc i spotykając wilki. Przyroda i dobroczynny kontakt z nią, to nie tylko las. Pani Kulczyńska opowiedziała również o swoich doświadczeniach z nurkowaniem i pokonywaniem własnych barier. Ćwiczenie terapeutyczne przeprowadzone pod koniec spotkania wprowadziły relaks i rozluźnienie, a wykonywanie ich  z dużym zaangażowaniem, to dowód na dobry kierunek i trafiony pomysł z zajęciami oraz wysoki profesjonalizm terapeuty.

Ruszamy pełną parą! W przyszłym tygodniu kolejne dwa spotkania. Uczniowie czekają z niecierpliwością, a my zapraszamy do śledzenia stron internetowych. Jak coraz szerzej widać „NIE TAKI WILK STRASZNY….! Wiedza, rozum i  szacunek w pojmowaniu i obcowaniu z całą przyrodą, to gwarancja dla przyszłości świata, a tą może zapewnić tylko człowiek, który rozumie, że jest jego częścią, a nie panem. 

Magdalena Czuk-Napierała
Jurek Napierała