4 czerwca 2021 roku w małej salce odbyło się spotkanie dzieci z autyzmem i ich Mam. Powodem były takie okazje  jak przypadający 1 czerwca Dzień Dziecka  i  26 maja  Dzień Mamy…

Po długim czasie… izolacji , wykorzystując lekkie poluzowania i możliwości spotykania się w niewielkich grupach Rodzice i Dzieci mogły wspólnie spędzić trochę czasu przy stole wypełnionym słodkościami. Spotkanie pozwoliło na zaistnienie naszych małych autystów w trochę odmiennej sytuacji niż na co dzień w szkole i kształtowanie innych zachowań. Staraliśmy się, aby przy okazji przy swojej nadwrażliwości słuchowej i lękach  nie narażały się na stres związany z głośną muzyką, pękającymi balonami i wystrzałami, oraz żeby czuły się dobrze  i bezpiecznie w otoczeniu, które znają…chociaż w zupełnie innej sytuacji…

Mamusie i dzieci przyszły odświętnie ubrane i zrobiło się…trochę uroczyście…:)

Nasi autyści pięknie zachowywali  się przy stole…., wręczyli Swoim Mamusiom róże, złożyli życzenia. Widać było u Mam wzruszenie…, chociaż próbowały tego nie okazywać. Wcześniej dzieci pomogły w miarę swoich możliwości w przygotowaniu ścianki….: wycinały litery i serduszka, a potem je układały……

 Nasze dzieciaczki chyba  dobrze czuły się w takim otoczeniu… Kamil był uśmiechnięty ( czy tylko dlatego, że przed nim stały ulubione słodycze? ) 😊😊😊,  Ania tańczyła,

Bartuś co jakiś czas sam przychodził do wspólnego stołu,  a Daria podskakując wykrzyczała najmilszą dla nas nauczycieli opinię : ,, Jest suuupeer!!!”

Liczymy na to, że w przyszłym roku nie będzie już pandemii i będziemy mogli spotykać się częściej w coraz większym gronie osób, w taki sposób, żeby nasi kochani autyści nie byli narażeni na  stres, a jednocześnie powoli,  małymi kroczkami przełamywali swoje ograniczenia związane z kontaktami społecznymi.

Dziękujemy Kochani za to, że dajecie nam energię i powodujecie, że chce nam się chcieć 😊!