„Bądź sprawcą czyjegoś uśmiechu”
„Bądź sprawcą czyjegoś uśmiechu” to hasło tegorocznych obchodów Dnia Dziecka oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w korczakowskich murach. Są to bardzo ważne wydarzenia w naszej szkole, ponieważ wiążą się z naszymi uczniami. Pandemia pokrzyżowała nam organizację imprezy w zeszłym roku, więc z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem zorganizowaliśmy ją w czwartek.
         Zespół ds. wychowania i profilaktyki oraz Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zadbali, by był to dzień wypełniony śmiechem i dobrą zabawą. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim miłego i aktywnego dnia. Następnie Klaun Edek zabrał Nas do swojego kolorowego świata. Swoim występem wywołał szerokie uśmiechy na twarzach dzieci i nauczycieli.  Uczniowie chętnie brali czynny udział w programie, podejmując się wykonania niezwykłych zadań. Prezentowane przez klauna zabawy rozwijały koordynację ruchową, wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Szerokie uśmiechy gościły na wszystkich twarzach.
         Po aktywnym czasie zabawy przyszedł czas na piknik. Rozłożyliśmy się na kocach wokół niezwykle ważnej postaci- Naszego patrona Janusza Korczaka w cieniu wielkiego drzewa. Cień i relaks zapewniały nam dodatkowo parasole, namioty i wigwamy. Czas umilała nam muzyka i bańki mydlane. Raczyliśmy się smacznymi przekąskami i leniuchowaliśmy. Mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem i relaksować.
         Koniec tego wyjątkowego dnia utrwaliliśmy malując kredą i sesją zdjęciową, którą wykonał Pan Szymon Cybulski.

         Dzieciństwo i młodość to najpiękniejszy czas w życiu. Czas beztroski, poznawania nowych ludzi i cieszenia się codziennością. Szkoła odgrywa w tym dużą rolę. Jest miejscem nawiązywania przyjaźni, odkrywania tajników świata. Nauka staje się ciekawą przygodą, daje dużo radości oraz wiary we własne możliwości. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zapisał się w pamięci Naszych uczniów pięknymi i miłymi wspomnieniami, do których będą wracać w przyszłości. Jak powtarzał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Organizatorzy: Agnieszka Pawlak, Magdalena Czuk-Napierała, Jerzy Napierała, Robert Mazur oraz Aleksandra Banach dziękują uczniom, mamom, które zaopiekowały się dziećmi, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za zatrzymanie się na chwilę i dobrą zabawę w naszym towarzystwie. Za spontaniczne uśmiechy, niekończący się entuzjazm i słodkie lenistwo, które sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

Dziękujemy również Państwu Banach oraz Strychalskim, a szczególnie ich córkom za podzielenie się z nami elementami dekoracji.