Dzień Patrona Szkoły
Kim był patron naszej szkoły?  O niektórych ludziach mówi się: człowiek z powołaniem. Bez wątpienia taką osobą był urodzony 22 lipca 1878 roku (lub 1879) Henryk Goldszmit,  znany jako Janusz Korczak. Ojciec praw dziecka.
Janusz Korczak z wykształcenia był lekarzem, miał także talent do pisania. Jest autorem wielu książek dla dzieci i dla dorosłych. Pracował również jako wychowawca i pedagog, był dyrektorem żydowskiego Domu Sierot w Warszawie.
Dnia 17 czerwca 2021r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły Janusza Korczaka. Pani Dyrektor szkoły, Barbara Grodzicka, w kilku słowach skierowanych do zebranych przypomniała, jak znaczącą postacią jest dla naszej szkoły Janusz Korczak. Jego szlachetna postawa i wyznawane wartości – poszanowanie drugiego człowieka, chęć niesienie pomocy, szlachetność -stanowią  wzór do naśladowania.  Uczniowie przygotowali recytację wierszy poświęconych patronowi, przypomnieli kilka ważnych cytatów jego autorstwa oraz krótka biografię- najważniejsze fakty z życia patrona.

„Gdyby wziąć wszystkie uśmiechy dziecięce,
uśmiechy kwiatów i uśmiechy ptaków,
uśmiech poety i uśmiech lekarza – powstałby wiersz o Januszu Korczaku.
Wiersz o człowieku, co w czasach ciemności,
na obłąkanym z nienawiści świecie,
miał jasne serce i miał jasne myśli,
wiersz o człowieku, co kochał dzieci.”

Delegacja uczniów wraz z panią Dyrektor złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem patrona. Na zakończenie odśpiewany został hymn szkoły. Po uroczystym apelu wszyscy zebrani obejrzeli projekcję filmu o Januszu Korczaku. Film został nagrany przez szkolne koło teatralne „Perła”. Apel przygotowały Ewa Żelechowska i Joanna Nadolna.