Historyczny spacer po Kcyni
Dnia 18 maja 2022r. opiekunowie Samorządu Szkolnego, p. Joanna Nadolna i p. Elżbieta Kalka, z towarzyszeniem p. Barbary Rogalskiej, zaprosili uczniów „Korczaka” na historyczny spacer śladami społeczności żydowskiej w dziejach Kcyni. Przewodnikiem była p. Justyna Makarewicz. Pani Justyna jest inspektorem ds. kultury, oświaty i ewidencji zabytków w Kcyni, pomysłodawczynią Dźwiękowego Archiwum, które pozyskuje, gromadzi, przechowuje, opracowuje i upowszechnia wspomnienia związane z Kcynią.
Uczniowie odwiedzili ciekawe historycznie miejsca, poznali dzieje kamienic przy Rynku, dowiedzieli się ciekawostek na temat nieistniejącej już synagogi żydowskiej oraz zobaczyli zabytkowe macewy na kirkucie- dawnym cmentarzu żydowskim.
Spacer odbył się w ramach działań Samorządu Uczniowskiego w nawiązaniu do jesiennej akcji #Szkoła Pamięta.
Uczniowie biorący udział w wydarzeniu: Mariusz Winiaszewski, Paweł Jurek, Amelia Górna, Weronika Vollmuler, Zuzanna Langowska, Kinga Jasińska, Michał Szymczyk, Kacper Warmiński, Krystian Hausz, Mikołaj Nuszkiewicz, Przemek Zabel, Kacper Dahlke, Arek Jurek, Paweł Kaźmierczak.

Joanna Nadolna