Dzień Płatków Śniadaniowych

Dzień tego przysmaku śniadaniowego przypada na 7 marca. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 10 marca. Płatki zostały odkryte przez Braci Kellogg. Historia firmy głosi, że pewnej nocy w 1898 roku bracia przygotowywali

porcję pszennego ciasta, ale zostali wezwani na jakieś spotkanie i zapomnieli o nim. Ciasto sfermentowało, a kiedy zostało cieniutko rozwałkowane i upieczone, powstały smaczne, chrupiące płaty, które łatwo dały się połamać na kawałki. Przez kilka kolejnych lat Will Kellogg dalej eksperymentował z przepisem – odkrył, że jeszcze bardziej chrupiące od pszennych są płatki kukurydziane.

         Płatki śniadaniowe to szybkie i zdrowe śniadanie. Dostarczają dużo składników odżywczych i witamin. Jedni jedzą je z mlekiem inni z jogurtem. Można dodać do nich swoje ulubione owoce.

Wiele firm oferuje różne rodzaje płatków, lecz posiadają one dużo cukru i tłuszczu. Staraj się kupować te, które są najmniej przetworzone. Cynamonowe kwadraciki, miodowe kółeczka, czekoladowe kulki czy poduszeczki, zwykłe kukurydziane. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla Nas na drugie śniadanie przygotowali je uczniowie z Branżowej Szkoły. Julka, Ania i Daria poczęstowały wszystkich uczniów i nauczycieli życząc SMACZNEGO!.